این برنامه که به شما فضایی کاملا شبیه به یک ارگ می‌دهد و صفحه ی تلفن همراهتان را به ارگی واقعی تبدیل می‌کند، بیش از دویست هزار بار از مارکت معتبر اندرویدی کافه بازار دانلود شده و توسط گروه Sofeh Sunrise توسعه داده شده است. اپلیکیشن «ارگ ۲۰۱۷» علاوه بر کافه بازار، در گوگل پلی نیز وجود دارد و امتیاز ۴.۳ را از سوی بیش از پنجاه میلیون مخاطب خود در این مارکت خارجی دریافت کرده است. بسیاری از مخاطبین «ارگ ۲۰۱۷» آن را فوق‌العاده دانسته و ابراز کرده‌اند که همیشه به دنبال چنین اپلیکیشنی بوده‌اند اما برخی دیگر نیز آن را برای یک اپلیکیشن موبایل پیچیده دانسته و از توسعه دهنده خواسته‌اند تا راهنمایی برای برنامه ارائه دهد.

طراحی ساز بسیار عالی است و در بالای کلیدها نیز بخشی برای تنظیم قسمت‌های مختلف ساز وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم زیرا خود برنامه در صفحه ی کافه بازار، توضیح بلند بالایی در این باره داده است:


• پشتیبانی از بیش از هزار ساز که در میان آن‌ها می‌توان سازهای ایرانی مثل سنتور را نیز دید.

• پشتیبانی از بیش از هزار استایل که در میان آن‌ها بندری، باباکرم،شمالی،آذری و کردی نیز به چشم می‌خورند.

• دارا بودن چند ست آماده از جمله ست‌های عربی، آذری، کردی و غیره.

• ضبط موزیک به همراه صدای خواننده که می‌توانید حتی چند ضبط را برای اجرای نت‌ها و سازهای مختلف، بر روی هم انجام دهید.

• و بسیاری قابلیت‌های دیگر


برای ورود به تنظیمات، باید دست را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید که کار سختی است! زیرا انگشت به کلیدهای ساز برخورد می‌کند و تنظیمات بالا نمی‌آید. اگر این کار برای شما نیز دشوار بود، با استفاده از تصویر پایین، پس از انتخاب گزینه‌ی Menu، چرخدنده‌ی تنظیمات را انتخاب کنید و وارد آن شوید.