Vainglory یک بازی آنلاین چند نفره میدان جنگی میباشد که توسط کمپانی Super Evil برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS منتشر شده است. این بازی نسخه ساده ای بر اساس ویندوز می باشد که در آن در دو تیم مخالف با سه بازیکن متفاوت برای نابود کردن نیروهای دشمن به وسیله کنترل کردن مسیر پایگاه انجام می شود که به وسیله برج ها خط کشی شده است و با استفاده عوال دشمن حفاظت می شود. خارج از مسیر اصلی بازیکن ها با یکدیگر به جنگ خواهند پرداخت تا بتوانند منابع اضافی را به دست بیاورند. در نوامبر سال 2014 این بازی بعد از مدت زمان بیشتر از 1.5 سال برای سیستم عامل IOS عرضه و در سال 2015 نسخه اندرویدی آن ریلیز شد.

معرفی و بررسی بازی Vainglory

ساخت بازی از سال 2012 توسط یک تیم بازی سازی آغاز شد. اپل در سال 2014 بود که از نسخه مخصوص IOS بازی پرده برداری کرد. تیم سازنده به دنبال آن بودند که یک بازی با گیم پلی طولانی و بسیار سرگرم کننده را طراحی کنند که در آن کاربران با استفاده از یک شبکه قابلیت بازی کردن را دارا باشند.

بررسی هایی که از این بازی شده است به صورت عمده بسیار مطلوب از آب در آمده اند. منتقدان گرافیک، کاراکترها و مراحل بازی را ستایش کرده اند اما اصلی ترین انتقادی که بر ان وارد بود، فقدان ویژگی های ارتباط تیم ها بود. روزنامه The Guardian از این بازی به عنوان بهترین بازی سیستم عامل IOS در سال 2014 نام برده است.

Vainglory یک بازی multiplayer online battle arena (MOBA) در سبک بازی هایی مانند League of Legends and Dota 2 می باشد با این تفاوت که برای گوشی های هوشمند عرضه شده است. داستان این ژانر در مورد دو تیم مخالف یکدیگر میباشد که در حال تلاش برای نابود کردن هم دیگر در یک مسیر هستند که با نام “lane” شناخته می شود که پایگاه ها را به هم دیگر متصل می کند.